GRUB (Українська)

From ArchWiki
Jump to: navigation, search

Tango-preferences-desktop-locale-modified.pngThe translation of this article or section does not reflect the original text.Tango-preferences-desktop-locale-modified.png

Reason: Outdated and incomplete (Discuss in Talk:GRUB (Українська)#)

Вступ

Керуючись поданими інструкціями ви зможете переставити GRUB (якщо ви його втратили якимось чином) користуючись інсталяційним CD Arch-лінукс.

Увага

 • Тут я буду використовувати sda1 як мій кореневий диск(udev). Якщо ви використовуєте pre-0.7.1 installation CD, ви мусите замінити udev references на devfs references. Дивіться Technical_Terms#Hard_Drives якщо це не допомогло.
 • Також майте на увазі, що ці поради стосуються тільки IDE пристроїв, тому змінюйте імена на SCSI та SATA де це необхідно якщо ви маєте не-IDE залізячча.

Завантаження інсталяційного CD

Перше що вам знадобиться це Install CD. Годиться будь-який CD, однак, використання новішого буде простішим.

Завантажтесь з CD так ніби збираєтесь встановлювати систему (НЕ використовуйте root= option) та перейдіть до наступного кроку.

Монтування вашої поточної інсталяції

Тепер ви маєте змонтувати вашу поточну інсталяцію. В загальному це виглядає наступним чином:

 • Увага: ви маєте знати ваші партиції та типи файлових систем. Я буду використовувати sda1 як root партицію, та ext3 як тип файлової системи в цьому прикладі, можете це позмінювати відповідно до ваших персональних налаштувань.
cd /
mount -t ext3  /dev/sda1 /mnt     #якщо використовується pre-0.7.1 CD, sda1 треба замінити на /dev/discs/disc0/part1
mount -t proc  proc   /mnt/proc
mount -t sysfs sys    /mnt/sys
mount -o bind  /dev   /mnt/dev
 
chroot /mnt /bin/bash

Тепер ви маєте бути залоговані як root у вашій встановленій системі, так ніби ви її просто завантажили і залогувались як root. Переходимо до наступного кроку!

Перевстановлюємо GRUB

Відкриваємо /boot/grub/menu.lst та пересвідчуємося чи там все в порядку. Як тільки ви цілком впевнені що menu.lst правильний, запускайте наступну команду:

grub-install /dev/sda

Все має завершитись успішно якщо ви справно слідували за кожним кроком інструкції. (Якщо щось пішло не так, зверніть увагу на коментарі нижче) От і все, фініш! :) Вийдіть з chroot та перезавантажтесь:

cd /
umount -a
exit
cd /
umount -a
reboot

Помилки

Якщо ви отримуєте помилку The file /boot/grub/stage1 not read correctly, це можливо означає, що ваш fstab/mtab з якихось причин невірний і мусить бути виправлений. Ці файли -- /etc/mtab та /etc/fstab. Редагуйте їх та переконайтесь що вони вказують на вірні партиції, потім перезапустіть grub-install.

Якщо ви отримали помилку sed: can't read /boot/grub/device.map: No such file or directory, це означає що ви маєте використовувати опцію --recheck при запуску grub-install.

 grub-install --recheck /dev/sda

Сподіваюсь це покриває всі питання з якими ви можете зіткнутись. Якщо ви отримуєте якісь інші помилки, перезавантажтесь та повторіть інструкцію знову, крок за кроком.

Сподіваюсь вас це полікувало! ;) — Shadowhand