Locale (Українська)

From ArchWiki
Jump to: navigation, search

Налаштовувати (додавати і видаляти) локалі дуже просто. Як суперкористувач root відредагуйте файл /etc/locale.gen, і розкоментуйте у ньому (видаліть симол "#" на початку рядка) необхідні вам локалі. Після цього запустіть locale-gen. Тепер, якщо ви наберете команду locale -a, то повинні будете побачити згенеровані вами локалі.

Для того, щоб ваша локаль стала активною, її необхідно вказати у файлі /etc/rc.conf. Оберіть зі списку, котрий побачите після введення команди locale -a, бажану локаль, і встановіть її за замовчуванням:

LOCALE="uk_UA.utf8"

Це загальносистемні налаштування, тому, якщо ви маєте у своїй системі декілька користувачів, вони можуть забажати встановити відмінну локаль у сценарії входу до системи (login script), наприклад, .bashrc. Для цього необхідно просто додати до нього рядок:

export LANG="de_DE@euro"

...для прикладу.

Налаштування локалі дозволить деяким терміналам (наприклад, xterm) коректно відображати нелатинські символи. Якщо ж вам необхідна підтримка двох мов (української й білоруської, наприклад), подумайте про встановлення mlterm.