Window manager (Українська)

From ArchWiki
Jump to: navigation, search

Віконний Менеджер (WM) один з компонентів системи графічного користувацького інтерфейсу (GUI). Користувачі можуть віддавати перевагу встановленню повністю допрацьованої системи Оточення робочого столу, яка забезпечує повний користувальницький інтерфейс: віконний менеджер і пов'язані панелі інструментів, панелі, аплети, додатки і т.д.

Велика картина

Філософія UNIX (Російською) полягає у написанні програми яка робить якусь одну річ і робить її добре. Таким чином, компоненти традиційних GUI на системах GNU / Linux в основному незалежні і спрямовані конкретно на одну задачу. З Вікіпедія:Система X Window:

X забезпечує основну структуру, або примітиви, для вирішення таких задач середовища GUI: промальовування і переміщення вікон на екрані, які взаємодіють за допомогою миші та/або клавіатури. X не вимагає користувальницького інтерфейсу - це питання мають вирішувати індивідуальні клієнтські програми.

X забезпечує не тільки відображення на екрані, але й здатність програм отримувати і інтерпретувати натиснення клавіш, руху миші і натиснення кнопок. Програми, котрі завантажуються на "X" є "Х клієнтами". Див. Xorg для деталей.

Віконні менеджери

Віконні менеджери (WMs) є X клієнтами що забезпечують обрамлення вікна. Віконний менеджер керує зовнішнім виглядом програми і тим як вона керується: границя, заголовок, розмір і можливість змінювати розмір вікна обробляються віконними менеджерами. Багато віконних менеджерів забезпечують інші функції, такі як місця прилипання dockapps як Window Maker, меню для запуску програм, меню для налаштування WM і інші корисні речі. Fluxbox, наприклад, має можливість робити віконні закладки.

Віконні менеджери, як правило, не забезпечують додаткового, такого як значки робочого столу, які ми зазвичай бачимо в Оточенні робочого столу (хоча значки можна додати до WM з допомогою іншої програми).

З-за того, що в WM немає 'додаткового', воно набагато менше навантажує системні ресурси.

Список віконних менеджерів

Дивись Списк віконних менеджерів та Порівняння Мозаїчного розміщення віконних менеджерів

Оточення Робочого Столу

У порівнянні, Оточення Робочого Столу (DE) забезпечує більш повне оточуюче середовище. DE об’єднує декілька X клієнтів: віконний менеджер, панель аплетів, стартери і меню, значки робочого столу і інтегрована загальна система управління файлами. Інші розширення забезпечують ігри, музичні програвачі, і офісні пакети. GNOME використовує Metacity, як менеджер вікон за замовчуванням і KDE включає свою власну KWin. Ці віконні менеджери можна змінити.

DE надають більше можливостей ніж віконні менеджери, і це відображається на системних ресурсах як збільшення навантаження.


Перемикання користувачіп під віконними менеджерами

Деколи нам потрібна функціональність, як в оточенні робочого столу (DE), щоб дозволити новому користувачеві увійти до системи, але залишити теперішнього користівача в системі. Ця функція не підтримується Віконними менеджерами (WM). ось що ми маємо зробити - встановити gnome-screensaver і gdm. Тоді просто додайте gdm в ваш список daemon, це буде менеджер входу. і просто завантажте "gnome-screensaver-command -al" під Віконним менеджером (WM).