64-bit FAQ (Česky)

From ArchWiki
Revision as of 16:30, 30 January 2009 by Sirkubador (talk | contribs) (New page: Category:Arch64_(Česky) Category:FAQs_(Česky) Následuje seznam často kladených dotazů k 64-bitovému Archlinuxu (Arch64) ==Jak nainstaluji Arch64?== Stačí použít naše ...)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search


Následuje seznam často kladených dotazů k 64-bitovému Archlinuxu (Arch64)

Jak nainstaluji Arch64?

Stačí použít naše oficiální instalační ISO CD.

Do jaké míry je Arch64 hotový? Budu v něm mít všechny své balíčky z 32-bitového Archlinuxu?

Repositáře Core+Extra už jsou portované a skoro všechny balíčky aktuální (jsou pro představu vydávány jen hodiny, maximálně několik dní po vydání 32-bitových). Snažíme se portovat i repositář Community.

Arch64 je již teď plně připravený pro každodenní použití na serveru i na desktopu.

Znamená 64-bitová architektura znatelné zvýšení rychlosti prostředí?

Pro aplikace, které využívají 64-bitové registry CPU (velké databáze atp.) to platí ve většině případů. Některé multimediální aplikace poběží také znatelně rychleji. Pokud víte o aplikaci, o které je známo, že je rychlejší, když používá rozšíření SSE3, můžete si balíček vytvořit sami. My kompilujeme pouze s podporou SSE2 (from march=x86_64) a -O2 optimalizacemi. Pro další informace si přečtěte http://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=221045 nebo http://www.thejemreport.com/mambo/content/view/74/74/ .

Jak mohu nahlásit chybu?

Jednoduše použijte flyspray, ale (pokud si myslíte, že je problém způsobený portováním na 64-bitovou architekturu) v poli pro architekturu vyberte x86_64.