Getting involved (Lietuviškai)
Template:Article summary start Template:Article summary text Template:Article summary heading Template:Article summary wiki Template:Article summary wiki Template:Article summary end
Biologiškai, mutualism yra bendradarbiavimas tarp dviejų organizmų su tarpusavio nauda. Šitas principas taikomas inicijuoti ir motyvuoti Arch bendruomenės narius, norinčius prisidėti ir padėti jų mėgstamos GNU/Linux distribucijos. Toks prisidėjimas naudingas ne tik bendruomenės nariui, bet ir kitiems draugams Archeriams kaip ir visiems nemokamos ir atviros programinės įrangos fanams.
Contents
Forumai
Vienas iš lengvesnių būdų prisidėti yra dalyvauti tiek oficialiame Arch Linux forume, tiek Lietuviškame Arch Linux forume. Prašome perskaityti Forum Etiquette (Lietuviškai) pirmiausiai, o tik paskui laisvai skleisti savo idėjas, suteikti pagalbą naujiems vartotojams ar aplamai prisidėti prie bendruomenės. Naudokite forumo ypatybę Pranešti (kiekvieno forumo pranešimo apatinėje, dešinėje pusėje) pranešti forumo komandą apie piktnaudžiavimą.
Wiki
ArchWiki (Lietuviškai) yra bendruomeninis dokumentacijos procesas. Jeigu Jūs jaučiatės tinkami redaguoti wiki puslapius, prašome peržiūrėti ar galite įgyvendinti kažkokius tikslus.
Dideliam darbe svarbiausia yra profesionaliai ir lengvai pasiekti wiki, papildomi vadovai, dokumentai, kt. yra nepageidaujami. Tai yra tikais bendruomenės nuopelnas, bet wiki palaikymas visada bus labai didelė ir nedėkinga užduotis. Jeigu Jūs paimsite kažkokią užduoti spręsti rimtai, formali wiki palaikytojo pozicija yra būtina. Tai duoda darbui tikslą ir pripažinimą.
- Žymėkite straipsnius su reikiamais straipsnių būsenos šablonais (e.g. Template:Codeline, Template:Codeline, Template:Codeline, etc.)
- Pridėkite turinį prie neužbaigtų ir plėskite nepilnai ar nykiai parašytus straipsnius.
- Pridėkite ar pakeiskite vertimus; įsitikinkite, kad vertimas yra analogiškas originalui.
- Sumažinkite ir sujunkite dubliuojančius puslapius.
- Taisykite klaidingą turinį.
- Mažinkite kategorijų skaičių. Peržiūrėkite wiki ar yra panašios kategorijos, kurias galima būtų sujungti; gerinkite wiki navigaciją.
- Kategorizuokite puslapius.
- Pridėkite straipsnio santraukos laukus kiekvienam straipsniui.
- Atnaujinkite DUK su atsakytais klausimais iš forumo ar pašalinkite pasenusius klausimus.
- Taisykite kalbines, gramatines, kalbos klaidas ir stilių.
- Išimkite pašalines nuorodas ar turinį; tekstas turi būti trumpas, griežtas ir įskaitomas.
- Išimkite asmeninius pasisakymus ("Man patinka", "Mano kompiuteris"). Tai palaiko profesionalų toną.
- Įsitikinkite, kad visi puslapiai yra panašaus stiliaus ir išdėstymo.
Kiti naudingi puslapiai švarai palaikyti:
Klaidos
Atidaryti (arba uždaryti) klaidos pranešimus Arch Linux klaidų seklyje yra vienas iš būdų padėti bendruomenei. Tačiau, neefektingas klaidų seklio naudojimas gali palaužti produktyvumą, vietoj to, kad būti naudingu. Šitas straipsnis padės kiekvienam kaip teisingai informuoti bendruomenę apie klaidą ir kaip aplamai gaudyti klaidas.
Žiūrėkite taip pat: Klaidų gaudymo diena
AUR
Arch vartotojų saugykla yra bendruomenės valdoma PKGBUILD skriptų saugykla Arch vartotojams. Paketai AUR're yra statomi pasitelkiant į pagalbą PKGBUILD skriptus, kurie nėra pusiau sukompiliuoti binariniai paketai iš oficialios saugyklos. AUR buvo sukurtas organizuoti ir dalintis naujais paketais iš bendruomenės, taip pagreitinant populiarų paketų įtraukimą į Template:Codeline saugyklą.
Žurnalas
Prisidėkite prie Arch Linux žurnalo. Žurnalą remia bendruomeninė publikacija, kuri nuolatos ieško norinčių prisidėti, meninikų, vertėjų ar kažko panašaus. ALM turi savo wiki puslapį čia, kuris yra geras pradžios taškas norinčiam prisidėti.
Bendruomenės projektai
Arch turi gyvybiškai svarbią ir aktyvią bendruomenę, kuri susideda iš programuotojų ir padedančių projektų. Jeigu jūs turite projektą, kurį norite įtraukti, tai yra pati tinkamiausia vieta. Įkelkite nuorodą į savo projektą, projekto pradžios datą ir trumpą (vieno ar dviejų sakinių) projekto apibūdinimą.
Paremtos Arch distribucijos
- Kitos distribucijos, paremos Arch Linux
AUR padėjėjai
- Pagalbinės AUR priemonės galutiniam vartotojui
Pacman GUI aplinkos
- Grafinės pacman aplinkos
Kita
- Projektai, kurie netelpa į egzistuojančias kategorijas
- Trečios šalies paketų saugykla ir forumas profesionaliems Arch Linux melomanams
- Projektas, skirtas dirbti Arch sistemai su GNU/Hurd.
- Populiarių žaidimų kolekcija, kuri įtraukiama į [unsupported], tam kad išsaugoti archeriams kompiliavimo laiką. Jie taip pat užsiima sulaužytų žaidimų lopymų, kurie kitaip nebūtų kompiliuojami.
- @archlinux.us laiškai, paremti Gmail.
- Arch Linux Blogai
- Mobilus priėjimas prie @archlinux.us elektroninių laiškų
- Google Earth Arch vartotojų žemėlapis
- Humoristinių citatų iš #archlinux kolekcija
- Darome Arch naudinga serveryje
- Naudingi skriptai, modifikacijos ir patarimai
- namcap yra Arch Linux įrankis, kuris automatiškai suranda PKGBUILD dažniausiai pasitaikančias klaidas. Šitas tinklapis yra automatiškai generuojamas po namcap įrankio paleidimo core, extra ir community saugyklų medį.
- OS paketų tvarkymas X su Template:Codeline
- ALPM paketas ir PKGBUILD analizatorius Python kalba
- Xyne prisidėjimas prie Arch Linux bendruomenės
Kaip programuotojas..
Šitas įrašas yra paremtas šia tema Arch forume
Pirma, įsiminkite, kad pagrindinė jūsų darbo prie Arch motyvacija yra teikti pagalbą bendruomenei, o ne tiesiog būti "Arch programuotoju". Antra, jūs taip pat esate bendruomenės dalis; teikti pagalba kitiems, reiškia teikti pagalba ir sau.
Kaip menininkas..
Jauskitės laisvai dalindamiesi darbastaliais, ekrano užsklandom, spalvų paletėmis, valdikliais, temom, ir kt. su bendruomenė forume.
Taip pat žiūrėkite: http://www.archlinux.org/art/