Difference between revisions of "Kernel Compilation (Česky)"

From ArchWiki
Jump to: navigation, search
m (moved Kompilace jádra (Česky) to Kernel Compilation (Česky): International naming standardization: Title in English (Lingua): User:Pointone/i18n)
m
Line 1: Line 1:
 
[[Category:Kernel (Česky)]]
 
[[Category:Kernel (Česky)]]
 
[[Category:HOWTOs (Česky)]]
 
[[Category:HOWTOs (Česky)]]
 +
[[Category:Česky]]
  
 
{{i18n_links_start}}
 
{{i18n_links_start}}

Revision as of 07:48, 3 May 2010

Template:I18n links start Template:I18n entry Template:I18n entry Template:I18n links end

Volba

Arch Linux nabízí několik metod pro kompilaci kernelu.

Tradiční

Tradiční cesta je pravděpodobně nejjednodušší, ale ztrácíte možnost překompilování:the traditional way or the traditional way for new users

Tato metoda zahrnuje manuální stažení zdrojového tarballu a sestavení v domovském adresáři jako normální uživatel. Jedna konfigurační, dvě kompilační/instalační metody jsou dostupné; tradiční manuální metoda stejně dobře jako makepkg/pacman.


Použití Arch Build System (ABS)

Je zde několik cest k automatizaci ABS v procesu sestavování svého kernelu. V současné době není žádný univerzální postup a můžete si vybrat postup, který Vám nejvíc sedne. Uvědomte si, že některé metody zahrnují úpravu PKGBUILD skriptu, proto je vhodné se seznámit s ABS na ostatních balíčcích před použitím k sestavování kernelu. Podívejte se this thread na fóru pro diskuze ohledně sestavování pomocí ABS..

  • První metoda je jednoduché použití skriptu z /var/abs/core/kernel26. Tatkto je oficiální kernel, ale uvědomte si, že tento PKGBUILD nebyl vytvořen s úpravami. Není to těžké upravit, pokud děláte malé úpravy.


Links