Difference between revisions of "Kernel Compilation (Česky)"

From ArchWiki
Jump to: navigation, search
(New page: Category:Arch kernels (English) Category:HOWTOs (English) {{i18n_links_start}} {{i18n_entry|English|Kernel Compilation}} {{i18n_entry|Česky|Kompilace jádra (Česky)}} {{i18n_link...)
 
(updated links; removed AUR link to a deleted package)
(9 intermediate revisions by 7 users not shown)
Line 1: Line 1:
[[Category:Arch kernels (English)]]
+
{{out of date}}
[[Category:HOWTOs (English)]]
+
[[Category:Kernel (Česky)]]
{{i18n_links_start}}
+
[[Category:Česky]]
{{i18n_entry|English|Kernel Compilation}}
+
[[en:Kernels]]
{{i18n_entry|Česky|Kompilace jádra (Česky)}}
+
[[es:Kernel Compilation]]
{{i18n_links_end}}
+
[[it:Kernels]]
Můžete si vybrat, zda jádro zkompilujete [[Kernel Compilation From Source|tradičním způsobem přes /usr/src]] nebo [[Kernel Compilation with ABS|pomocí ABS]]. Malá menšina uživatelů Archu preferuje způsob přes /usr/src, nicméně používání ABS je užitečné pro automatizování jistých úkolů. Výběr je na vás, žádný způsob není neodmyslitelně lepší než jiný.  
+
[[zh-CN:Kernels]]
 +
==Volba==
 +
Arch Linux nabízí několik metod pro kompilaci kernelu.
  
{{stub}}
+
=====Tradiční=====
 +
 
 +
Tradiční cesta je pravděpodobně nejjednodušší, ale ztrácíte možnost překompilování:[[Kernel Compilation From Source|the traditional way]] '''or''' [[Kernel Compilation From Source For New Users Guide|the traditional way for new users]]
 +
 
 +
Tato metoda zahrnuje manuální stažení zdrojového tarballu a sestavení v domovském adresáři jako normální uživatel. Jedna konfigurační, dvě kompilační/instalační metody jsou dostupné; tradiční manuální metoda stejně dobře jako makepkg/pacman.
 +
 
 +
 
 +
=====Použití Arch Build System=====
 +
 
 +
Je zde několik cest k automatizaci ABS v procesu sestavování svého kernelu. V současné době není žádný univerzální postup a můžete si vybrat postup, který Vám nejvíc sedne. Uvědomte si, že některé metody zahrnují úpravu PKGBUILD skriptu, proto je vhodné se seznámit s ABS na ostatních balíčcích před použitím k sestavování kernelu. Podívejte se [https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=66253 this thread] na fóru pro diskuze ohledně sestavování pomocí ABS..
 +
 
 +
* První metoda je jednoduché použití skriptu z {{ic|/var/abs/core/kernel26}}. Tatkto je oficiální kernel, ale uvědomte si, že tento PKGBUILD nebyl vytvořen s úpravami. Není to těžké upravit, pokud děláte malé úpravy.
 +
 
 +
* Jsou zde dvě metody popsané na wiki pro použití abs:  [[Kernel Compilation with ABS]] a [[Custom Kernel Compilation with ABS]]. Obě mají odlišnou filozofii, tak si vyberte, která Vám bude vyhovovat.
 +
 
 +
* Najděte uživatele, který navrhl balíček v AUR. Například tento {{AUR|kernel26parallel}} funguje dobře.
 +
 
 +
 
 +
== Links ==
 +
* [http://www.kroah.com/lkn/ O'Reilly - Linux Kernel in a Nutshell] (free and opensource ebook covering configuration, installation and many more about the kernel)

Revision as of 02:21, 17 June 2012

Tango-view-refresh-red.pngThis article or section is out of date.Tango-view-refresh-red.png

Reason: please use the first argument of the template to provide a brief explanation. (Discuss in Talk:Kernel Compilation (Česky)#)

zh-CN:Kernels

Volba

Arch Linux nabízí několik metod pro kompilaci kernelu.

Tradiční

Tradiční cesta je pravděpodobně nejjednodušší, ale ztrácíte možnost překompilování:the traditional way or the traditional way for new users

Tato metoda zahrnuje manuální stažení zdrojového tarballu a sestavení v domovském adresáři jako normální uživatel. Jedna konfigurační, dvě kompilační/instalační metody jsou dostupné; tradiční manuální metoda stejně dobře jako makepkg/pacman.


Použití Arch Build System

Je zde několik cest k automatizaci ABS v procesu sestavování svého kernelu. V současné době není žádný univerzální postup a můžete si vybrat postup, který Vám nejvíc sedne. Uvědomte si, že některé metody zahrnují úpravu PKGBUILD skriptu, proto je vhodné se seznámit s ABS na ostatních balíčcích před použitím k sestavování kernelu. Podívejte se this thread na fóru pro diskuze ohledně sestavování pomocí ABS..

  • První metoda je jednoduché použití skriptu z /var/abs/core/kernel26. Tatkto je oficiální kernel, ale uvědomte si, že tento PKGBUILD nebyl vytvořen s úpravami. Není to těžké upravit, pokud děláte malé úpravy.
  • Najděte uživatele, který navrhl balíček v AUR. Například tento kernel26parallelAUR funguje dobře.


Links