Difference between revisions of "Kernel Compilation (Česky)"

From ArchWiki
Jump to navigation Jump to search
(rm temporary i18n template)
(updated links; removed AUR link to a deleted package)
Line 16: Line 16:
  
  
=====Použití [[ABS_-_The_Arch_Build_System|Arch Build System (ABS)]]=====
+
=====Použití Arch Build System=====
  
Je zde několik cest k automatizaci ABS v procesu sestavování svého kernelu. V současné době není žádný univerzální postup a můžete si vybrat postup, který Vám nejvíc sedne. Uvědomte si, že některé metody zahrnují úpravu PKGBUILD skriptu, proto je vhodné se seznámit s ABS na ostatních balíčcích před použitím k sestavování kernelu. Podívejte se [http://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=66253 this thread] na fóru pro diskuze ohledně sestavování pomocí ABS..
+
Je zde několik cest k automatizaci ABS v procesu sestavování svého kernelu. V současné době není žádný univerzální postup a můžete si vybrat postup, který Vám nejvíc sedne. Uvědomte si, že některé metody zahrnují úpravu PKGBUILD skriptu, proto je vhodné se seznámit s ABS na ostatních balíčcích před použitím k sestavování kernelu. Podívejte se [https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=66253 this thread] na fóru pro diskuze ohledně sestavování pomocí ABS..
  
* První metoda je jednoduché použití skriptu z <code>/var/abs/core/kernel26</code>. Tatkto je oficiální kernel, ale uvědomte si, že tento PKGBUILD nebyl vytvořen s úpravami. Není to těžké upravit, pokud děláte malé úpravy.  
+
* První metoda je jednoduché použití skriptu z {{ic|/var/abs/core/kernel26}}. Tatkto je oficiální kernel, ale uvědomte si, že tento PKGBUILD nebyl vytvořen s úpravami. Není to těžké upravit, pokud děláte malé úpravy.  
  
* Jsou zde dvě metody popsané na wiki pro použití abs:  [[Kernel_Compilation_with_ABS| Kernel Compilation with ABS]] a [[Custom_Kernel_Compilation_with_ABS|Custom Kernel Compilation with ABS]]. Obě mají odlišnou filozofii, tak si vyberte, která Vám bude vyhovovat.
+
* Jsou zde dvě metody popsané na wiki pro použití abs:  [[Kernel Compilation with ABS]] a [[Custom Kernel Compilation with ABS]]. Obě mají odlišnou filozofii, tak si vyberte, která Vám bude vyhovovat.
  
* Najděte uživatele, který navrhl balíček v AUR. Například tento https://aur.archlinux.org/packages.php?ID=23467 kernel26parallel] funguje dobře.
+
* Najděte uživatele, který navrhl balíček v AUR. Například tento {{AUR|kernel26parallel}} funguje dobře.
  
  
 
== Links ==
 
== Links ==
 
* [http://www.kroah.com/lkn/ O'Reilly - Linux Kernel in a Nutshell] (free and opensource ebook covering configuration, installation and many more about the kernel)
 
* [http://www.kroah.com/lkn/ O'Reilly - Linux Kernel in a Nutshell] (free and opensource ebook covering configuration, installation and many more about the kernel)

Revision as of 02:21, 17 June 2012

Tango-view-refresh-red.pngThis article or section is out of date.Tango-view-refresh-red.png

Reason: please use the first argument of the template to provide a brief explanation. (Discuss in Talk:Kernel Compilation (Česky)#)

zh-CN:Kernels

Volba

Arch Linux nabízí několik metod pro kompilaci kernelu.

Tradiční

Tradiční cesta je pravděpodobně nejjednodušší, ale ztrácíte možnost překompilování:the traditional way or the traditional way for new users

Tato metoda zahrnuje manuální stažení zdrojového tarballu a sestavení v domovském adresáři jako normální uživatel. Jedna konfigurační, dvě kompilační/instalační metody jsou dostupné; tradiční manuální metoda stejně dobře jako makepkg/pacman.


Použití Arch Build System

Je zde několik cest k automatizaci ABS v procesu sestavování svého kernelu. V současné době není žádný univerzální postup a můžete si vybrat postup, který Vám nejvíc sedne. Uvědomte si, že některé metody zahrnují úpravu PKGBUILD skriptu, proto je vhodné se seznámit s ABS na ostatních balíčcích před použitím k sestavování kernelu. Podívejte se this thread na fóru pro diskuze ohledně sestavování pomocí ABS..

  • První metoda je jednoduché použití skriptu z /var/abs/core/kernel26. Tatkto je oficiální kernel, ale uvědomte si, že tento PKGBUILD nebyl vytvořen s úpravami. Není to těžké upravit, pokud děláte malé úpravy.
  • Najděte uživatele, který navrhl balíček v AUR. Například tento kernel26parallelAUR funguje dobře.


Links