Difference between revisions of "LILO (Česky)"

From ArchWiki
Jump to: navigation, search
m (Created page with 'Category:Boot process (Česky) Category:HOWTOs (Česky) Category:Česky {{i18n|LILO}} {{stub}} ''LI''nux ''LO''ader, nebo zkráceně '''LILO''', je všeobecně použ…')
 
m (Konfigurace)
Line 12: Line 12:
  
 
==Konfigurace==
 
==Konfigurace==
LILO se konfiguruje editací souboru {{filename|/etc/lilo.conf}} a následným spuštěním {{filename|lilo}}, které aplikuje nové nastavení. Pokud zvolíte LILO během instalace Arch Linuxu, konfigurační soubor by měl již být proveden.
+
LILO se konfiguruje editací souboru {{filename|/etc/lilo.conf}} a následným spuštěním příkazu {{filename|lilo}}, který aplikuje nové nastavení. Pokud zvolíte LILO během instalace Arch Linuxu, konfigurační soubor by měl již být proveden.
  
 
Berte na zřetel, že LILO ''vyžaduje'' být spuštěno po každém upgradu kernelu, jinak systém zůstane v nebootovatelném stavu.
 
Berte na zřetel, že LILO ''vyžaduje'' být spuštěno po každém upgradu kernelu, jinak systém zůstane v nebootovatelném stavu.

Revision as of 17:37, 3 May 2010

This template has only maintenance purposes. For linking to local translations please use interlanguage links, see Help:i18n#Interlanguage links.


Local languages: Català – Dansk – English – Español – Esperanto – Hrvatski – Indonesia – Italiano – Lietuviškai – Magyar – Nederlands – Norsk Bokmål – Polski – Português – Slovenský – Česky – Ελληνικά – Български – Русский – Српски – Українська – עברית – العربية – ไทย – 日本語 – 正體中文 – 简体中文 – 한국어


External languages (all articles in these languages should be moved to the external wiki): Deutsch – Français – Română – Suomi – Svenska – Tiếng Việt – Türkçe – فارسی


LInux LOader, nebo zkráceně LILO, je všeobecně použitelný zavaděč (multi-boot loader) pro Linuxové systémy. Navzdory tomu, že byl mnoho let standardní volbou, byl postupně nahrazován programem GRUB, alternativním zavaděčem, který nabízí snadnější konfiguraci a menší šanci, že se systém stane nenabootovatelným.

Instalace

LILO může být instalováno během instalace systému výběrem balíčku Template:Package Official. Také může být instalováno dodatečně:

# pacman -S lilo

Konfigurace

LILO se konfiguruje editací souboru Template:Filename a následným spuštěním příkazu Template:Filename, který aplikuje nové nastavení. Pokud zvolíte LILO během instalace Arch Linuxu, konfigurační soubor by měl již být proveden.

Berte na zřetel, že LILO vyžaduje být spuštěno po každém upgradu kernelu, jinak systém zůstane v nebootovatelném stavu.

Další nápověda pro nastavení LILO je na serveru LILO-mini-HOWTO.

Příklad nastavení

Typické nastavení LILO:

Tip: Pokud LILO opravdu pomalu spouští bzImage, zkuste přidat Template:Codeline do globální sekce souboru Template:Filename, jak je ukázáno níže.

Template:File

Zdroje