Main page (Česky)

From ArchWiki
Revision as of 13:03, 13 December 2012 by Lowprize (talk | contribs)
Jump to: navigation, search

zh-CN:Main Page zh-TW:Main Page

Vítejte

Vítejte na české wiki Arch Linuxu. Pokud s Arch Linuxem začínáte, určitě si přečtěte průvodce začátečníka. Články jsou řazeny do tématických kategorií. Jestliže máte zájem vidět celý obsah kategorie (články a podkategorie), kliněte na její název (např. O Arch Linuxu).

  O Arch Linuxu

Principy a filozofie :: Arch vs ostatní linuxové distribuce :: FAQ :: Oficiální repozitáře :: Uživatelské repozitáře

  Získání a instalace

Oficiální instalační příručka :: Poinstalační tipy :: Konfigurace sítě

  Administrace systému

Pacman :: Správa balíčků :: Nastavení Xorg :: Nastavení jazyka :: Desktopová prostředí :: ALSA:: Grub-bootovací disketa :: LAMP

  Uživatelský průvodce

Internet a Email :: Kancelář :: Audio/Video

  Obnova systému

Přeinstalování GRUBu :: Kernel Panics

  Arch Linux x86_64

FAQ

  Vývoj Arch Linuxu

 

Pomoc

Pokud máte jakékoliv problémy s nalezením odpovídajících informací na ArchWiki, vyzkoušejte vyhledávání (formulář search na levé straně stránky). V našich zeměpisných šířkách určitě navštivte archlinux.cz, kde naleznete mimo obecných informací i fórum, a IRC kanál #archlinux.cz na serveru irc.gts.cz. Pro příznivce Jabberu máme konferenci archlinux na serveru linjab.net (archlinux@chat.linjab.net). Jako další zdroj informací můžete využít fórum uživatelů Arch Linuxu (anglicky), emailové konference (anglicky) nebo oficiální IRC kanál #archlinux na freenode.net (anglicky).

Navigace na wiki

Pokud jste na wiki poprvé, možná máte menší problémy s orientací. Články na wiki jsou rozděleny do kategorií, které mohou dále obsahovat podkategorie. Existuje hlavní kategorie v českém jazyce, ve které naleznete všechny stránky na české wiki. Stránky můžete rozčlenit podle kategorií nebo podle jejich typu. Ve spodní části každé stránky navíc naleznete odkazy do kategorií, v nichž se stránka nachází.

O české ArchWiki

Česká verze ArchWiki se snaží zpřístupnit kvalitní dokumentaci široké veřejnosti v jejich mateřském jazyce. Pokud se chcete jakkoliv zapojit do chodu wiki, přečtěte si prosím howto Jak na ArchWiki.

Zatím nejsou přeloženy všechny základní články potřebné pro úplné seznámení s Arch Linuxem. Mějte prosím trpělivost nebo se pokuste sami přispět. Děkujeme.

Wiki News

Jestliže máte chuť dozvědět se novinky o ArchLinux Wiki, navštivte Wiki News.