Openbox (Lietuviškai)

From ArchWiki
Revision as of 22:52, 9 October 2010 by Dummas (talk | contribs) (Created page with "Category:Stacking WMs (Lietuviškai) Category:HOWTOs (Lietuviškai) {{i18n|Openbox}} Openbox yra lengva ir didžiai konfigūruojama langų tvarkyklė su plačių standar...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

This template has only maintenance purposes. For linking to local translations please use interlanguage links, see Help:i18n#Interlanguage links.


Local languages: Català – Dansk – English – Español – Esperanto – Hrvatski – Indonesia – Italiano – Lietuviškai – Magyar – Nederlands – Norsk Bokmål – Polski – Português – Slovenský – Česky – Ελληνικά – Български – Русский – Српски – Українська – עברית – العربية – ไทย – 日本語 – 正體中文 – 简体中文 – 한국어


External languages (all articles in these languages should be moved to the external wiki): Deutsch – Français – Română – Suomi – Svenska – Tiếng Việt – Türkçe – فارسی

Openbox yra lengva ir didžiai konfigūruojama langų tvarkyklė su plačių standartų palaikymu. Jos savybės yra gerai aprašytos tinklapyje. Šis straipsnis susies Openbox naudojimą Arch Linux sistemoje.

Įdiegimas

Openbox yra pasiekiamas iš standartinės saugyklos:

# pacman -S openbox

Iškarto po įdiegimo, pacman nurodys nukopijuoti numatytus Template:Filename ir Template:Filename konfigūracinius failus į Template:Filename, pavyzdžiui:

Note: Darykite tai kaip paprastas vartotojas, ne kaip root.
$ mkdir -p ~/.config/openbox
$ cp /etc/xdg/openbox/rc.xml ~/.config/openbox
$ cp /etc/xdg/openbox/menu.xml ~/.config/openbox
$ cp /etc/xdg/openbox/autostart.sh ~/.config/openbox

Template:Filename yra pagrindinis Openbox konfigūracinis failas. Jis naudojamas tvarkant klaviatūros nuorodas, temas, virtualius darbastalius ir kitas savybes.

Template:Filename valdo Openbox programų menu, kuris pasirodo, kai paspaudžiate ant savo darbastalio. Numatytos menu programos yra labai retos, bet menu struktūra yra labai lengvai keičiama, taikantis prie Jūsų poreikių. Jeigu norite sužinoti daugiau apie menu, peržiūrėkite menu skyrių žemiau arba aplankykite Openbox tinklapį.

Template:Filename Numatytas paleidimo failas, kuris nustato kelis dalykus Jums. Jūs galite naudoti šį skriptą paleisti panelę, nustatyti darbastalio foną ar kitus dalykus. Daugiau dėtalių Openbox Wiki.

Autonominė langų tvarkyklė

Norint paleisti Openbox kaip pagrindinę langų tvarkyklę, tiesiog pridėkite sekančią eilutę į Template:Filename failo pabaigą:

exec openbox-session

Jeigu Jūs naudojote kitą langų tvarkyklę prieš tai, kaip Xfwm, Openbox nepasileis išregistruojant iš X, pabandykite perkelti autostart aplanką:

mv ~/.config/autostart ~/.config/autostart-bak

Naudojant D-Bus/Hal ar kažką panašaus, geriau naudokite:

exec ck-launch-session openbox-session

Jeigu Jūs taip pat naudojate polkit ar D-Bus (pavyzdžiui automatiniam tvarkyklių užkrovimui nautilus nuo Gnome 2.28 / 2.30 ), naudokite:

exec ck-launch-session dbus-launch openbox-session
Note: pyxdg yra reikalingas Openbox xdg-autostart programai

GNOME

GNOME 2.26

Sekite kitą vadovą GNOME 2.24 versijai. Jeigu nepavyksta, pabandykite tai:

Jeigu po openbox įdiegimo ir bandymo prisijungti prie 'Gnome/openbox' sesijos, sistema lūžta, tada Jūs galite pabandyti vieną iš tokių būdų, kurie padės Jums paleisti openbox kaip langų tvarkyklę kiekvieną kart, kai tik prisijungsite prie 'Gnome' sesijos iš Jūsų prisijungimo tvarkytojo (xdm, gdm, kdm, entrance, slim, kt.).

 1. Prisijunkite prie vien tik Gnome sesijos ( kuri naudos metacity kaip langų tvarkyklę ), jeigu iki šiol to dar nepadarėte.
 2. Įdiekite openbox, jeigu to dar nepadarėte.
 3. Ištirkite savo menu iki System → Preferences → Startup Applications (tikėtina, kad pavadinimas bus 'Session', jeigu naudojate senesnę Gnome versiją)
 4. Atidarykite Startup Application, paspauskite '+ Add' ir įveskite tekstą, kuris matosi tolesniame bloke, ignuorodami tekstą už # simbolio.
 5. Dabar paspauskite 'Add' mygtuką duomenų įvedimo langelyje ir įsitikinkite, kad yra žymė šalia Jūsų naujo įrašo yra pažymėta.
 6. Dabar išsiregistruokite iš gnome sesijos ir įsiregistruokite per naujo. Dabar Jūs jau turėtumėt matyti openbox kaip savo langų tvarkyklę.
 7. Mėgaukitės!
Name:  Openbox Windox Manager     # Gali būti pakeista
Command: openbox --replace        # Tekstas negali būti pašalintas iš šitos eilutės, bet gali būti pridėtas
Comment: Replaces metacity with openbox # Gali būti pakeista

Tai sukuria įrašą paleidimo sąraše, kuriuo gnome-session naudojasi paleidžiant programas sesijos pradžioje.

GNOME 2.24

Pirmiausiai, sukurkite failą Template:Filename ir įveskite į jį:

[Desktop Entry]
Type=Application
Encoding=UTF-8
Name=OpenBox
Exec=openbox
NoDisplay=true
# pakraunamo centrinio valdymo modulio vardas
X-GNOME-WMSettingsModule=openbox
# WM charakteristikų tikrinimo vardas
X-GNOME-WMName=OpenBox

Tuomet, gconf aplinkoje, nustatykite Template:Codeline Template:Codeline:

$ gconftool-2 -s -t string /desktop/gnome/session/required_components/windowmanager openbox

Galiausiai, pasirinkite GNOME sesiją iš GDM sesijų menu.