Openbox (Lietuviškai)

From ArchWiki
Revision as of 14:16, 11 October 2010 by Dummas (talk | contribs) (→‎Menu)
Jump to navigation Jump to search

This template has only maintenance purposes. For linking to local translations please use interlanguage links, see Help:i18n#Interlanguage links.


Local languages: Català – Dansk – English – Español – Esperanto – Hrvatski – Indonesia – Italiano – Lietuviškai – Magyar – Nederlands – Norsk Bokmål – Polski – Português – Slovenský – Česky – Ελληνικά – Български – Русский – Српски – Українська – עברית – العربية – ไทย – 日本語 – 正體中文 – 简体中文 – 한국어


External languages (all articles in these languages should be moved to the external wiki): Deutsch – Français – Română – Suomi – Svenska – Tiếng Việt – Türkçe – فارسی

Openbox yra lengva ir didžiai konfigūruojama langų tvarkyklė su plačių standartų palaikymu. Jos savybės yra gerai aprašytos tinklapyje. Šis straipsnis susies Openbox naudojimą Arch Linux sistemoje.

Įdiegimas

Openbox yra pasiekiamas iš standartinės saugyklos:

# pacman -S openbox

Iškarto po įdiegimo, pacman nurodys nukopijuoti numatytus Template:Filename ir Template:Filename konfigūracinius failus į Template:Filename, pavyzdžiui:

Note: Darykite tai kaip paprastas vartotojas, ne kaip root.
$ mkdir -p ~/.config/openbox
$ cp /etc/xdg/openbox/rc.xml ~/.config/openbox
$ cp /etc/xdg/openbox/menu.xml ~/.config/openbox
$ cp /etc/xdg/openbox/autostart.sh ~/.config/openbox

Template:Filename yra pagrindinis Openbox konfigūracinis failas. Jis naudojamas tvarkant klaviatūros nuorodas, temas, virtualius darbastalius ir kitas savybes.

Template:Filename valdo Openbox programų menu, kuris pasirodo, kai paspaudžiate ant savo darbastalio. Numatytos menu programos yra labai retos, bet menu struktūra yra labai lengvai keičiama, taikantis prie Jūsų poreikių. Jeigu norite sužinoti daugiau apie menu, peržiūrėkite menu skyrių žemiau arba aplankykite Openbox tinklapį.

Template:Filename Numatytas paleidimo failas, kuris nustato kelis dalykus Jums. Jūs galite naudoti šį skriptą paleisti panelę, nustatyti darbastalio foną ar kitus dalykus. Daugiau dėtalių Openbox Wiki.

Autonominė langų tvarkyklė

Norint paleisti Openbox kaip pagrindinę langų tvarkyklę, tiesiog pridėkite sekančią eilutę į Template:Filename failo pabaigą:

exec openbox-session

Jeigu Jūs naudojote kitą langų tvarkyklę prieš tai, kaip Xfwm, Openbox nepasileis išregistruojant iš X, pabandykite perkelti autostart aplanką:

mv ~/.config/autostart ~/.config/autostart-bak

Naudojant D-Bus/Hal ar kažką panašaus, geriau naudokite:

exec ck-launch-session openbox-session

Jeigu Jūs taip pat naudojate polkit ar D-Bus (pavyzdžiui automatiniam tvarkyklių užkrovimui nautilus nuo Gnome 2.28 / 2.30 ), naudokite:

exec ck-launch-session dbus-launch openbox-session
Note: pyxdg yra reikalingas Openbox xdg-autostart programai

GNOME

GNOME 2.26

Sekite kitą vadovą GNOME 2.24 versijai. Jeigu nepavyksta, pabandykite tai:

Jeigu po openbox įdiegimo ir bandymo prisijungti prie 'Gnome/openbox' sesijos, sistema lūžta, tada Jūs galite pabandyti vieną iš tokių būdų, kurie padės Jums paleisti openbox kaip langų tvarkyklę kiekvieną kart, kai tik prisijungsite prie 'Gnome' sesijos iš Jūsų prisijungimo tvarkytojo (xdm, gdm, kdm, entrance, slim, kt.).

 1. Prisijunkite prie vien tik Gnome sesijos ( kuri naudos metacity kaip langų tvarkyklę ), jeigu iki šiol to dar nepadarėte.
 2. Įdiekite openbox, jeigu to dar nepadarėte.
 3. Ištirkite savo menu iki System → Preferences → Startup Applications (tikėtina, kad pavadinimas bus 'Session', jeigu naudojate senesnę Gnome versiją)
 4. Atidarykite Startup Application, paspauskite '+ Add' ir įveskite tekstą, kuris matosi tolesniame bloke, ignuorodami tekstą už # simbolio.
 5. Dabar paspauskite 'Add' mygtuką duomenų įvedimo langelyje ir įsitikinkite, kad yra žymė šalia Jūsų naujo įrašo yra pažymėta.
 6. Dabar išsiregistruokite iš gnome sesijos ir įsiregistruokite per naujo. Dabar Jūs jau turėtumėt matyti openbox kaip savo langų tvarkyklę.
 7. Mėgaukitės!
Name:  Openbox Windox Manager     # Gali būti pakeista
Command: openbox --replace        # Tekstas negali būti pašalintas iš šitos eilutės, bet gali būti pridėtas
Comment: Replaces metacity with openbox # Gali būti pakeista

Tai sukuria įrašą paleidimo sąraše, kuriuo gnome-session naudojasi paleidžiant programas sesijos pradžioje.

GNOME 2.24

Pirmiausiai, sukurkite failą Template:Filename ir įveskite į jį:

[Desktop Entry]
Type=Application
Encoding=UTF-8
Name=OpenBox
Exec=openbox
NoDisplay=true
# pakraunamo centrinio valdymo modulio vardas
X-GNOME-WMSettingsModule=openbox
# WM charakteristikų tikrinimo vardas
X-GNOME-WMName=OpenBox

Tuomet, gconf aplinkoje, nustatykite Template:Codeline Template:Codeline:

$ gconftool-2 -s -t string /desktop/gnome/session/required_components/windowmanager openbox

Galiausiai, pasirinkite GNOME sesiją iš GDM sesijų menu.

GNOME 2.22 ir ankstesni

 1. Jeigu naudojate GDM, pasirinkite "GNOME/Openbox" prisijungimo kriterijų
 2. Jeigu naudojate Template:Codeline, pridėkite Template:Codeline į Template:Filename
 3. Iš terminalo:
$ xinit /usr/bin/openbox-gnome-session

KDE

 1. Jeigu naudojate KDM, pasirinkite "KDE/Openbox" prisijungimo kriterijų
 2. Jeigu naudojate Template:Codeline, pridėkite Template:Codeline į Template:Filename
 3. Iš terminalo:
$ xinit /usr/bin/openbox-kde-session

Xfce4

Prisijunkite į standartinę Xfce4 sesiją. Pasirinktam terminale įveskite:

$ killall xfwm4 ; openbox & exit

Sekanti komanda nužudys xfwm4, paleis Openbox ir uždarys terminalą.

Atsijunkite ir įsitikinkite, kad pasirinkote "Save session for future logins" žymę. Sekančiam prisijungime, Xfce4 automatiškai naudos Openbox kaip langų tvarkyklę. Tam, kad būtų galimybė išeiti iš sesijos, pasinaudojant xfce4-session, atidarykite failą Template:Filename ( jeigu jo ten nėra, nukopijuokite iš Template:Filename).

Suraskite sekančias eilutes:

 <item label="Exit Openbox">
  <action name="Exit">
   <prompt>yes</prompt>
  </action>
 </item>

ir jas pakeiskite į:

 <item label="Exit Openbox">
  <action name="Execute">
   <prompt>yes</prompt>
  <command>xfce4-session-logout</command>
  </action>
 </item>

Kitaip, naudojantis "Exit" įrašu pagrindiniame menu, Openbox nutrauks savo darbą ir paliks sistemą be langų tvarkyklės.

Jeigu turite problemų su virtualių darbastalių keitimu, pasinaudojant pelės ratuką, atsidarykite Template:Filename failą ir nustatykite pelės junginius su "DesktopPrevious" ir "DesktopNext" įvykiais iš "Desktop" konteksto į "Root" kontekstą (gali prireikti sukurti Root kontekstą).

Jeigu norite naudoti Openbox pagrindinį menu, vietoj Xfce pagrindinio menu, galite nutraukti xfdesktop pasinaudojant sekančia komanda:

$ xfdesktop --quit

Tačiau, xfdesktop tvarko darbastalio foną ir ikonas, tuomet jums reikia naudoti kitas programas, pavyzdžiui ROX, kurios grąžins prarastą funkcionalumą.

(Nutraukiant xfdesktop veiklą, ankščiau paminėta problema su virtualiais darbastaliais, pradingsta.)

Nustatymai

Šiuo metu egzistuoja du pasirinkimai kaip galima konfigūruoti Openbox nustatymus. Rankiniu būdu redaguojant Template:Filename arba naudoti ObConf programą.

Rankinis nustatymas

Norint sukonfigūruoti Openbox rankiniu būdu, paprasčiausiai atidarykite Template:Filename su mėgstamiausiu redaktoriumi. Konfigūraciniam faile yra daug komentarų, kurie padės susigaudyti, o pilna dokumentacija yra pasiekiama oficialiame tinklapyje.

ObConf

ObConf yra grafine aplinka paremtas Openbox konfigūracinis įrankis, kuris gali būti naudojamas daugeliams nustatymų, kaip temos, virtualūs darbastaliai, langų nustatymai ir darbastalio dydžio marža.

Norint įdiegti ObConf, paleiskite:

# pacman -S obconf
Note: ObConf negali būti naudojama konfigūruojant klaviatūros nuorodas ar kitas pažangesnes opcijas. Šiems pakeitimams įgyvendinti, reikia redaguoti Template:Filename failą rankiniu būdu (žiūrėti aukščiau). Kita galimybė yra naudoti ObKey programą, kuri yra pasiekiama per AUR.

Programiniai nustatymai

Openbox palaiko konfigūracija kiekvienai programai atskirai, leidžiant nustatyti taisykles kai kurioms programoms:

 • leisti naršykle tam tikram darbastalyje
 • leisti terminalą be lango apvedžiojimų
 • leisti torrent klientą tam tikroje lango vietoje

Viskas tai nusakoma Template:Filename. Kaip galima tikėtis, šios instrukcijos yra gerai dokumentuotos pačioje byloje. Pilną dokumentaciją galima rasti čia: http://openbox.org/wiki/Help:Applications

Menu

Numatytasis Openbox menu įtraukia į save skirtingas programas, bet garantuotai bus būtinybė kas keisti. Yra keli būdai tai padaryti:

Rankinis konfigūravimas

Panašiai kaip ir su Template:Filename byla, galima redaguoti Template:Filename bylą su mėgstamiausiu redaktoriumi. Netgi, jeigu ir kai kurie nustatymai yra gerai paaiškinti, yra pasiekiama pilna dokumentacija.

MenuMaker

MenuMaker yra galingas įrankis, kuris sukuria XML paremtus menu skirtingoms langų tvarkyklėms, tame tarpe ir Openbox. MenuMaker suieškos kompiuteryje paleidžiamų programų ir, priklausomai nuo rezultato, sukurs XML paremtą menu. Jeigu vartotojas nori, jis gali būti sukonfigūruotas, kad būtų nepaisoma Legacy X, GNOME, KDE ar Xfce programų.

MenuMaker yra pasiekiamas bendruomenės repozite:

# pacman -S menumaker

Po įdiegimo, galima iškarto sugeneruoti menu:

$ mmaker -v OpenBox3

Pagal numatytas opcijas, MenuMaker neperrašys egzistuojančio menu.xml. Tam, kad jis jį perrašytų reikia pridėti -f (force) argumentą:

$ mmaker -vf OpenBox3

Norint pamatyti pilną argumentų sąrašą, paleiskit Template:Codeline.

Tai suteiks gerą menu. Dabar yra galimybė redaguoti menu.xml rankiniu būdu arba regeneruoti sąrašą kiekvieną kart, kai tik yra įdiegiama nauja programa.

Obmenu

Obmenu yra grafine aplinka paremtas Openbox menu redaktorius. Tiems, kurie nejaučia didelio malonumo redaguojant XML pradinį kodą, tai turbūt yra geriausias sprendimas.

Obmenu yra pasiekiamas bendruomenės repozite:

# pacman -S obmenu

Po įdiegimo, tiesiog paleiskite Template:Codeline ir pridėkite ar ištrinkite programas.

Obm-xdg

obm-xdg yra komandine eilute paremtas įrankis, kuris ateina kartu su Obmenu. Jis gali sugeneruoti menu, suskirstytą į GTK/GNOME programų kategorijas.

Tam, kad pradėti naudoti obm-xdg, pridėkite sekančia eilutę į Template:Filename:

<menu execute="obm-xdg" id="xdg-menu" label="xdg"/>

Tuomet paleiskite Template:Codeline, kad atnaujinti Openbox menu. Dabar menu lange turėtumėt pamatyti sub-menu pavadinimu xdg

Note: Jeigu neturite įdiegę GNOME, tuomet jums prireiks įdiegti gnome-menus paketą. Tik tuomet obm-xdg veiks.