The Arch Way (Lietuviškai)

From ArchWiki
Revision as of 09:07, 16 June 2010 by Dummas (talk | contribs)
Jump to: navigation, search

This template has only maintenance purposes. For linking to local translations please use interlanguage links, see Help:i18n#Interlanguage links.


Local languages: Català – Dansk – English – Español – Esperanto – Hrvatski – Indonesia – Italiano – Lietuviškai – Magyar – Nederlands – Norsk Bokmål – Polski – Português – Slovenský – Česky – Ελληνικά – Български – Русский – Српски – Українська – עברית – العربية – ไทย – 日本語 – 正體中文 – 简体中文 – 한국어


External languages (all articles in these languages should be moved to the external wiki): Deutsch – Français – Română – Suomi – Svenska – Tiếng Việt – Türkçe – فارسی

Sekantys penki pagrindiniai principai nusako kas yra Arch Way, ar Arch filosofija, turbūt geriausia viską susumuoti į KISS trumpinį, kuris reiškia Keep It Simple, Stupid.

Paprastumas

Paprastumas yra didžiausias išprusimas — Leonardo Da Vinci

Paprastumas yra tikras absoliučiai objektyvus principas, kuriuo remimasi Arch vystymas. Daugelis GNU/Linux distribucijų vadina save "paprastomis". Tačiau, paprastumas turi daug reikšmių.

Arch Linux nusako tai kaip be nereikalingų papildų, modifikacijų ar kompiliavimo, ir suteikia lengva UNIX paremta struktūrra, kuri leidžia individualiam vartotojui keisti sistemą pagal jo poreikius. Trumpai: elegantiškas, minimalistinis požiūris

Lengvumo pagrįsta struktūra, paremta aukštais programavimo standartais, numato žemus sistemos reikalavimus. Pagrindinėje sistemoje nėra griozdiškų komponentų, kurie padarytų neaiškias arba sunkiai prieinamas pagrindines sistemos dalis. Ji turi supaprastintą priėjimą prie trumpai komentuotų, švarių konfiguracijos failų. Nėra jokių nepatogių grafinių konfiguracijos įrankių. Arch Linux sistema yra lengvai konfiguruojama iki paskutinės jos dėtalės.

Sudėtingumas be komplikacijų.

Arch Linux išlaiko būdingą GNU/Linux sistemos sudėtingumą nepaliestą, ir tuo pat metu daro ją gerai organizuotą ir skaidrią. Arch Linux programuotojai ir vartotojai tiki, kad originalių komplikacijų slėpimas kitomis sistemą daro dar sudėtingesnę, negu ankščiau.

Kodo teisingumas už patogumo

Arch Linux sistema suteikia pirmenybę architektūros elegancijai: švariam, paprastam kodui, vengiant bereikalingo lopymo, automatizavimo, švytinčių dalykėlių ar "draugiškos naujoko sąsajos". Todėl programiniai lopymai yra taikomi minimaliai; idealiu atveju tai niekados. Paprastas sprendimas visuomet bus geriausia vartotojo sąsaja.

Įgyvendinimo paprastumas, kodo elegancija ir minimalumas visuomet liks pagrindiniai Arch sistemos vystymo prioritetai.

Konceptai, dizainai, ypatybės kuriami ir įgyvendinami naudojant Arch būdo principus kaip vadovą, o ne išpučiant dideles infrastruktūras ir programuotojų komandas. Kūrėjų komanda yra ryžtinga savo įsipareigojimais ir pasišventusi Arch būdo filosofijai. Jeigu Jūs dalinatės jų vizija, Jūs kviečiamas ir skatinamas naudoti Arch.

Orientaciją į vartotoją

Skirtingai nei daugelis GNU/Linux distrubcijų, kurių pagrindinis tikslas būti vartotojui draugiškesnės, Arch Linux, nuolatos liks orientuotos į vartotoją.

Arch Linux taikosi ir talkina kompetencija GNU/Linux vartotojams, duodama jiems pilną sistemos valdžią ir atsakomybę už ją.

Arch Linux vartotojai pilnai prižiūri savo sistemą. Pati sistema tik truputi jiems padės, išskyrūs kai kuriuos įrankių rinkinius, kurie sukurti tiesiogiai perduoti vartotojo nustatymus sistemai.

Orientacijos į vartotoją konceptas numato tam tikrą "padaryk tai pats" priėjimą naudojant Arch Linux distrubciją. Skirtingai nei naudojant pagalbą suteikiančias priemones ar reikalaujant naujų sistemos ypatybių iš kūrėjų, Arch Linux vartotojai turi tendenciją spręsti sistemos problemas savarankiškai ir dalintis savo sprendimų rezultatais su bendruomenę ir kūrėjų komanda – "padaryk geriau pats, o po to klausk" filosofija. Tai ypač galioja vartotojų paskelbtuose paketuose, kurie randami Arch vartotojų saugykloje – oficialioje Arch Linux bendruomenės palaikomų paketų saugykloje.

Atvirumas

Atvirumas eina koja į koją su paprastumu ir tai taip pat yra vienas iš pagrindinių Arch Linux vystymo principų.

Arch Linux naudoja paprastus įrankius, kurie yra parenkami ar sukurti remiantis atviru kodu ir jo produkcija.

Atvirumas pašalina visas sienas ir abstrakcijas tarp vartotojo ir sistemos, leidžia daugiau valdžios ir tuo pat metu supaprastina sistemos palaikymą.

Atviras Arch Linux pobūdis įgyvendina gana staigią mokymosi tiesę, bet patyrę Arch Linux vartotojai turi polinkį ieškoti daugiau uždaresnių sistemų, kurias sunkiau kontroliuoti.

Atvirumo principas taip pat praplečia bendruomenės narius. Arch Linux vartotojai yra linkę suteikti pagalbos ar duoti kažkokį patarimą, bei padėti su bendruomenės palaikomais paketais Arch vartotojų saugykloje.

Laisvė

Dar venas Arch Linux kūrimo principas yra laisvė. Vartotojams ne tik nėra draudžiama dalyvauti sistemos konfigūracijose, bet ir leidžiama pasirinkti kokia jų sistema bus.

Palaikant paprastą sistemą, Arch Linux suteikia laisvę daryti bet kokius pasirinkimus, dirbant su sistema.

Naujai suinstaliuota Arch Linux sistema savyje turi tik pagrindinius komponentus, be jokios automatinės konfigūracijos. Vartotojams suteikiama galimybė konfigūruoti sistemą kaip jie nori, per terminalą. Pradedant instaliacija, kiekviena procedūra, kiekvienas sistemos komponentas yra 100% skaidrus ir pasiekiamas peržiūrai, trinimui ar pakeitimui alternatyviam komponentui.

Dideliam kiekiui paketų ir sudėjimo scenarijų įvairiuose Arch Linux saugykluose taip pat taikoma pasirinkimo laisvė. Siūloma laisva, atviro kodo programinė įranga tiems, kas ją renkasi ir nuosavybes teises turinčias programas, kurie renkasi funkcionalumą be ideologijos. Tik vartotojas nusprendžia.

Judd Vinet, Arch Linux projekto įkūrėjas pasakė: "[Arch Linux] yra tai, ką tu su ja padarai."

Taip pat žiūrėkite

The Arch Way v2.0

--Dummas 08:29, 14 June 2010 (EDT)