Budgie (Čeština)

From ArchWiki
(Redirected from Budgie Desktop (Česky))

Tango-preferences-desktop-locale.pngThis article or section needs to be translated.Tango-preferences-desktop-locale.png

Notes: No updates since 2016 (Discuss in Talk:Budgie (Čeština))

Budgie je výchozím pracovním prostředím operačního systému Solus. Kromě moderního vzhledu, může prostředí Budgie navozovat pocit práce jako v desktopovém prostředí GNOME 2.

V tuto chvíli je prostředí Budgie intenzivně vyvíjeno, takže se můžete setkat s menšími chybami spolu s tím, jak jsou přidávány nové funkce v průběhu vývoje.

Instalace

Nainstalujte balíček budgie-desktop pro získání nejnovějšího stabilního vydání, případně budgie-desktop-gitAUR pro vývojovou verzi z GITu. Je doporučeno nainstalovat také doporučené závislosti pro získání mnohem komplexnějšího desktopového prostředí. Není na škodu doinstalovat celou skupinu balíčků gnome, které jsou standardně součástí prostředí GNOME.

Spuštění

Vyberte sezení Budgie Desktop ve Vašem oblíbeném správci přihlášení, nebo upravte nastavení v souboru xinitrc pro zahrnutí prostředí Budgie po spuštění:

~/.xinitrc
export XDG_CURRENT_DESKTOP=Budgie:GNOME
exec budgie-desktop

Práce s prostředím

Můžete sledovat oznamovací zprávy, upravovat hlasitost, změnit si vzhled a přizpůsobit si celkově prostředí dle Vašich potřeb pomocí postranního panelu pojmenovaného "Raven". Do panelu se lze dostat po stisknutí kláves Super+N nebo kliknutím na stavový aplet v hlavním panelu.

Více informací