List of applications (Polski)

From ArchWiki


Status tłumaczenia: Ten artykuł jest przetłumaczoną wersją List of applications. Data ostatniego tłumaczenia: 2024-05-22. Możesz pomóc zsynchronizować tłumaczenie, jeśli nastąpiły zmiany w wersji angielskiej.

Ten artykuł jest ogólną listą aplikacji posortowanych według kategorii, jako odniesienie dla tych, którzy szukają pakietów. Wiele sekcji jest podzielonych na aplikacje konsolowe i graficzne. Aplikacje wymienione w sekcjach "Konsola" mogą mieć graficzne nakładki, oficjalne są obecnie pomijane.

Wskazówka:
  • Prosimy o rozważenie zainstalowania pakietu pkgstats, który zapewnia timer, który wysyła listę pakietów zainstalowanych w systemie, wraz z architekturą i używanymi serwerami lustrzanymi, do programistów Arch Linux, aby pomóc im w ustaleniu priorytetów i uczynieniu dystrybucji jeszcze lepszą. Informacje są wysyłane anonimowo i nie mogą być wykorzystane do identyfikacji użytkownika. Zebrane dane można przeglądać na stronie statystyk. Więcej informacji można znaleźć na stronie w tym wątku na forum.
  • Pakiety demonów zazwyczaj zawierają odpowiedni plik jednostki systemd do uruchomienia; niektóre pakiety zawierają nawet inne. Po instalacji pacman -Qql package | grep -Fe .service -e .socket może być użyty do sprawdzenia i znalezienia odpowiedniego.

Treść jest podzielona na następujące podstrony dla poszczególnych kategorii (dostępne również za pośrednictwem paska nawigacyjnego u góry strony i każdej podstrony):

Ogólne listy oprogramowania

Listy oprogramowania innych dystrybucji

Forge (kuźnie) oprogramowania

Z Wikipedii:

Kuźnia to oparta na sieci platforma oprogramowania do współpracy, służąca zarówno do tworzenia, jak i udostępniania aplikacji komputerowych.

Listy oprogramowania specjalistycznego

Wątki na forum Arch Linux